Zvětšení prsou

Napsal  INTER CLINIC

Moderní medicína dokáže opravdu leccos, pomocí plastické chirurgie je například velmi snadno možné nechat si zvětšit velikost košíčků a upravit tak své osobní sebevědomí do přijatelné roviny. Augmentaci dnes provádí snad každá plastická klinika.

Není se čeho bát, chirurgické zvětšení prsů je nejčastěji prováděným zákrokem, který chirurgové na plastických klinikách zvládají bravurně. Operace se provádí v celkové anestezii a netrvá zpravidla déle než dvě hodiny. Chirurgové umístí silikonové implantáty pod prsní žlázu či sval, a to je v podstatě vše. Maximálně dvoudenní hospitalizace a další jeden či dva týdny rekonvalescence a na nějaké fyzické utrpení si už nevzpomeneme. Naopak, po operaci si leckterá žena připadá více sama sebou, neboť zmizel, alespoň v jejích očích, vážný estetický problém.

Toliko na úvod. A jak se vlastně dělí prsní implantáty, jak dělíme jednotlivé náplně, kolik tato plastika prsou stojí a jak ostatně prsní implantát vypadá?

Prsní implantáty dělíme podle tvaru do tří základních kategorií. Jednak jsou to kulaté (ukládají se buď pod prsní žlázu nebo sval), anatomické, které se ukládají jen zčásti pod sval a asymetrické, které jak již název napovídá jsou od sebe navzájem odlišné a ukládají se zásadně pod prsní žlázu.

Podle náplně se dělí prsní implantáty do dalších čtyř různých podsložek. Jednak jde o silikon kohezivní, silikon s dvojí hustotou gelu, tekutý silikon (jenž se však již v současnosti nepoužívá) a také fyziologický roztok, který se sice v tuzemských nemocnicích prakticky neužívá, jeho výhodou je ale například minimální jizva po řezu.

Prsní implantáty se dělí i podle povrchu - jsou hladké, mikro-texturované, texturované a titanizované. Hladké a titanizované se zpravidla příliš nepoužívají. Nejčastěji se používají implantáty s celkovým objemem mezi 200 a 300 mililitry, výjimkou však nejsou ani "litrové".

Zajímají Vás ceny implantátů? Pohybují se mezi dvaceti a padesáti tisíci korunami. Cena není příliš závislá na velikosti, rozhodující je v tomto ohledu spíše producent. Podle mnoha lékařů nemají silikonové prsní implantáty vliv na kojení ani na pozdější zdravotní stav pacientky. Dnes používané silikonové implantáty vydrží prakticky na celý život a není třeba je automaticky po určité době vyměnit.

Související položky (podle značky)

 • Plastická chirurgie - zákroky

  Plastická chirurgie se řadí do lékařského odvětví a zabývá se modelováním, zdokonalováním a obnovou různých částí těla. V případě, že jsme utrpěli úraz, prodělali nemoc nebo se narodili s deformitou, pomůže nám rekonstrukční chirurgie. Vylepšením vzhledu kvůli deformitám, nesouměrnosti a velikosti určité části těla se zabývá kosmetická chirurgie.

 • Plastická chirurgie láká hlavně ženy

  Plastická chirurgie zažívá nový rozmach. Spektrum nabízených zákroků se stále rozšiřuje a úprava nebo oprava jakékoliv části těla již není problém. Mezi nejčastěji prováděné zákroky současné doby patří plastika prsů a liposukce.

 • Plastika? Nejde o rozmar!

  Spousta lidí dnes není spokojeno se svým vzhledem. S vývojem civilizace se totiž kladou na vzhled čím dál vyšší nároky. V médiích se neustále objevují vyzáblé modelky s velkým silikonovým poprsím a upravenými obličeji. Mnoho žen pak má pocit, že nemají-li prsa velikosti čtyři, zcela ploché bříško a obličej ala modelka, nejsou atraktivní a přitažlivé. Samozřejmě toto je velmi zavádějící, protože většina rozumných lidí dává přednost přirozené kráse a spoustě mužů se nelíbí ženy, které si prošly několika plastickými operacemi, aby vypadaly lépe. Tento trend s názvem plastická chirurgie je však čím dál více rozšířenější.

 • Exkurz do historie plastické chirurgie

  Nikdo z nás nejsme dokonalí. Někomu to nevadí a naučí se s tím žít, ale pak jsou tu lidé, kteří se chtějí trochu vzepřít přírodě a chtějí na sobě něco změnit. Někdy jen trochu, jindy hodně.  Řeč je o plastické chirurgii.

 • Plastická klinika - zkrášluje a pomáhá

  Chcete si nechat upravit tvar a velikost vašeho nosu? Zvětšit prsa? Odstranit kožní nadbytek z víček? Vyplnit vrásky? Dříve by se to zdálo jako nesplnitelný sen, dnes je to ale velmi jednoduché. Plastická klinika INTER CLINIC vám nabízí to všechno a ještě víc. Můžete si nechat upravit i odstávající ušní boltce, vytáhnout obočí, odsát tukové polštářky (liposukce), vyplnit rty,…prakticky na co si vzpomenete! Problém by mohl nastat v ceně- pohybují se v řádu několika tisíců, při větších nebo složitějších zákrocích i desítek.